Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... baza de calcul concediu medical imediat dup CCC Buna ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

baza de calcul concediu medical imediat dup CCC Buna ziua! O ...

baza de calcul concediu medical imediat dup CCC

Buna ziua!
O salariata, imediat in ziua reinceperii activitatii dupa CCC, a prezentat concediu medical, cod indeminzatie 09 - ingtijire copil bolnav - cim cu norma intreaga
baza de de calcul este din ultimele 6 luni din indemnizatia de CCC

fiind un grup de firme, mai are un cim cu timp partial de 4 h - la care are o copie conf cu originalul , a concediului medical. La acest cim cu timp partial, care este baza de calcul a concediului medical, ca nu pot fi tot cele 6 luni din CCC, ca se dubleaza ...
Baza de calcul este aceeasi ... În situația în care la stabilirea celor 6 luni din care, potrivit legii, se constituie baza de calcul al indemnizațiilor se utilizează perioadele asimilate stagiului de asigurare (perioada CCC) , venitul care se ia în considerare este cuantum,ul indemnizației pentru creșterea copilului .