Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate cu cod CAEN horeca plateste 3% sau 1%?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate cu cod CAEN horeca plateste 3% sau 1%?

O societate care are cod CAEN horeca dar nu a inceput activitatea,nu are inca venituri,nu are inca salariati(constriesc si amenajez casutele) plateste 3% sau 1%?
george-neagu, moderator
Pentru a fi microîntreprindere o societate comercială trebuie să angajeze un salariat cu normă întreagă sau echivalentul acestuia în maxim 30 zile de la înmatriculare.