Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 firma interim
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

firma interim

buna ziua, as dori sa stiu ce domeniu de activitate imi trebuie pentru a infiinta o firma gen interim, precul cele din franta in sensul de a avea angajati din orice domeniu si a-i pune la dispozitie unor beneficiari prin contract? multumesc anticipat
Conform art. 87 al.3 din Codul muncii, "Agentul de munca temporara este societatea comerciala autorizata de MMSS, care pune provizoriu la dispozitia utilizatorului personal calificat si/sau necalificat pe care il angajeaza si salarizeaza in acest scop.Conditiile de infiintare si functionare, precum si procedura de autorizare a agentului de munca temporara se stabilesc prin hotarare a Guvernului"

Cod CAEN 7820
Bafta!
Mihail Cazacioc, Consilier juridic