Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara, Am următoarea situație daca mă puteți ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara, Am următoarea situație daca mă puteți îndruma, ...

Bună seara,

Am următoarea situație daca mă puteți îndruma, ce este de făcut.
Se dorește intabularea unei anexe a casei , la primărie s-a cerut cadastrul . Topograful spune că trebuie făcut cadastrul și la terenul arabil nu doar la cel cu construcții sau clădire dorita spre intabulare. Așa este corect? Mulțumesc anticipat.
Da, asa este corect. Fiindcă terenul intreg e un singur corp de proprietate.
Chiar daca deja terenul arabil și alta construcție sunt intabulate ?
Practic eu dacă mai fac 3 anexe și cer intabulare de fiecare data se face cadastrul pe întreaga proprietate, arabil + construcții deja intabulate ?

raluk0207 a scris:

Da, asa este corect. Fiindcă terenul intreg e un singur corp de proprietate.

Da. Se reactualizeaza documentația cadastrala pentru întregul imobil (costrucții+ terenul intreg,).