Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

M-am angajat la actualul loc de muncă în data de 15 martie.
Am avut concediu medical din data de 27 septembrie până pe 15 oct, dar nu mi s-au plătit pe motiv că în luna octombrie concediu este continuarea celui din septembrie, când nu am avut 6luni de cotizare.
Este corect?
oonuta, utilizator
Inainte de 15 martie 2023 ce statut ati avut (angajata, somera, eleva, studenta) ?