Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA , AS DORI SA INTREB DACA POATE FIUL MEU SA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA , AS DORI SA INTREB DACA POATE FIUL MEU SA CUMPARE PE NUMELE ...

BUNA ,
AS DORI SA INTREB DACA POATE FIUL MEU SA CUMPARE PE NUMELE MEU O MASINA DIN ROMANIA, (NU SUNT IN TARA DEOARECE SUNT SOFER PE COMUNITATE) SI ARE DOAR O COPIE DUPA C.I. ?
MULTUMESC.
Ar putea pt ca acel contract e sub semnatura privata. Deci ar putea sa se declare și sa semneze pt dvs, asta numai cu complicitatea vânzătorului pt ca ar fi vb de un fals.
Apoi va trebui ca dvs sa o puneți pe rol și sa i înmatriculați sau sa apelati la terți care fac asta pt dvs