Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor vechime

Buna seara.Va prezint un fluturas de salariu pt o persoana calificata salariu tarifar 720......salariu realizat 720.....spor vechime 0.As dori sa stiu daca sporul de vechime este inclus in salariu .Vechimea in munca in jur de 5 ani.
Nu este inclus in salariul de baza sporul de vechime .
As am calculat si eu [600 salariul minim+1,2% coeficient calificare=720]As dori sa stiu daca pot solicita in instanta recuperare in conditiile in care nu mai lucrez la sccietatea respectiva
da! in termen de 3 ani.