Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se intampla daca detin un act de concesiune pt loc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se intampla daca detin un act de concesiune pt loc de veci ...

Ce se intampla daca detin un act de concesiune pt loc de veci , al carui titular a decedat? Cum pot sa preiau concesiunea?
Mentionez ca la dezbaterea mostenirii (acum 20 de ani) nu a fost depus si acest act!
Multumesc
Va puteti interesa la Administratia cimitirelor din orasul dvs. Posibil sa puteti prelua dvs. concesiunea pe locul de veci pentru urmatorii 7 ani/ 25 de ani, daca respectivul loc de veci nu a fost concesionat altei persoane intre timp si daca veti achita costurile anuale/ taxa de intretinere stabilita de primarie pentru perioada de 20 de ani.