Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este corecta interpretarea stagiului total de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este corecta interpretarea stagiului total de cotizare?

In perioada 1998-2012 am avut un contract de munca cu norma partiala (4 ore), suplimentar fata de contractul cu norma intreaga, pe care il aveam deja la ora respectiva. astfel incat acest contract de munca nu a fost inscris in Cartea de Munca depusa la angajatorul principal. La pensionare din aceasta perioada lucrata nu mi-a fost recunoscuta decat perioada 2003-2012, cea care era cuprinsa si in evidenta Revisal, in baza noii legislatii, care presupune schimbarea paradigmei de luare in considerare, plata tuturor contributiilor pentru fiecare loc de munca, desi la calculul pensiei, pentru perioada corespunzatoare noii paradigme, nu se ia in calcul in mod distinct aceasta perioada, ci doar se consemneaza venitul realizat. Asa este normal si corect?
Florentin_Tache, utilizator
Nu exista noua legislatie ...pentru perioda 1998-2003 ce motiv au avut de a nu va lua in considerare perioada/venitul respectiv?