Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... In data de 15.07.2023 chiriasul de cetatenie straina a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

In data de 15.07.2023 chiriasul de cetatenie straina a plecat ...

In data de 15.07.2023 chiriasul de cetatenie straina a plecat din Ro si nu s-a mai intors. Eu i-am strans bagajul si am anuntat-o telefonic pe doamna care tine legatura cu familia lui dar nu vrea sa ia bagajul iar nici eu nu am unde sa-l tin. Nu am o adresa a doamnei sa-i trimit o scrisoare recomandata. Legal , cat timp trebuie sa-i tin bagajul? Nu are obiecte de valoare doar haine si un calculator
Faceti un proces verbal cu ce ati găsit, poze etc si valorificati-le daca puteti, daca nu, la gunoi. Nu sunteți obligata sa le țineți, le puteți considera abandonate.
Ca gest de bunăvoință, vă recomand ca, pe lângă ce v-a recomandat gi-jane2, să păstrați HDD-ul, în caz că are date importante pe el; fiind vorba despre un desktop, nu vă trebuie decât o șurubelniță pentru asta.

gi-jane2 a scris:

Faceti un proces verbal cu ce ati găsit, poze etc si valorificati-le daca puteti, daca nu, la gunoi. Nu sunteți obligata sa le țineți, le puteți considera abandonate.