Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Construcții Buna ziua, am o casa de 7x10 si vreau sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Construcții Buna ziua, am o casa de 7x10 si vreau sa ma leg ...

Construcții
Buna ziua, am o casa de 7x10 si vreau sa ma leg de aceasta pe toată lungimea, tot 7x10, apoi schimb acoperișul pe toată suprafața. Intrebarea mea este: Am sau nu nevoie de autorizație de construcție + proiect? Am întrebat la primăria de care apartin si acestia spun că legea care au anuntat o la tv, ca in limita a 150 m² nu ai nevoie de nimic, inca nu a fost publicată în monitorul oficial.
Va multumesc de ajutor!
Buna ziua!
Daca de la primarie asa vi s-a spus,inseamna ca asa este.