Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Daca esti plecat din locuinta pt 6 luni mai ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Daca esti plecat din locuinta pt 6 luni mai trebuie ...

Buna ziua,
Daca esti plecat din locuinta pt 6 luni mai trebuie platit administratorul pe aceasta perioada?
Multumesc f mult
Faceți cerere la asociația de proprietari ,o sa fie trecuta o.persoane la întreținere urmând sa achitați doar cheltuielile pt cote comune.
Puteti lipsi si 6 ani, salariul administratorului se plateste pe cota parte indiviza, tine de de marimea suprafetei utile a apartamentului dvs. si intra intre cheltuielile obligatorii de platit.