avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 320 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce se întâmplă dacă am scos de 2 ori același z?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce se întâmplă dacă am scos de 2 ori același z?

Ce se întâmplă dacă am scos de 2 ori același z?ambele aceiași suma
Ultima modificare: Luni, 20 Noiembrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Ralucam2109 , utilizator 12:19, 23 Noiembrie 2023
Atunci când se scoate Z, casa de marcat evidențiază vânzările pană în acel moment zi, oră, minut, secundă(?). Pe următorul Z nu poate să apară altceva decât vânzările făcute după emiterea Z dinainte (dacă nu sunt vânzări va fi zero).

Nu știu cum ați reușit performanța descrisă mai sus.
Ultima modificare: Luni, 20 Noiembrie 2023
Iulian MANEA, Contabil
Bună ziua
Am verificat,și,da,al 2 lea Z este 0
Când am văzut ca am scos Z,nu m-am uitat și la suma
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se scoate "z" la sfarsitul zilei, daca nu au avut loc incasari ?? florin89 florin89 Buna seara, Am o nelamurire. Este vb despre un magazin (comert cu amanuntul). Astazi nu a avut incasari. Trebuie scos \"Z\" pe ziua de astazi ? Sau care e ... (vezi toată discuția)
Raport zilnic alinaf87 alinaf87 Buna ziua, Ce trebuie facut in cazul in care s-a batut in casa de marcat pe doua rapoarte ''z'' aceeasi data(pe unul trebuia sa fie data de 06.10.2011,iar ... (vezi toată discuția)
Z-ul cane petruta cane petruta Buna ziua, ma contraziceam cu cineva in legatura cu z-ul de la casa de marcat. Sa va prezint situatia: EX: - in data de 01.02.2011 uita sa scoata z-ul - in ... (vezi toată discuția)