Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlul de proprietate cu prenume gresit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlul de proprietate cu prenume gresit

Buna ziua, pe titlul de proprietate pentru impartirea pamantului mostenit s-a facut o greseala la un prenume, o persoana a fost trecuta cu prenume gresit, in loc de Mariana a fost trecuta Maria. Aveti idee cum se poate rezolva aceasta problema? Cei de la primarie ne-au comunicat ca trebuie mers in judecata.
Multumesc
gravity01, utilizator
Buna ziua, emitentul titlului poate emite un document de indreptare a erorii.
Emitentul adica primaria care asa cum am spus mai sus, ne-au spus ca trebuie mers catre judecata
Formulati o cerere in scris la Primarie pentru indreptare eroare, luati nr de inregistrare si asteptati raspunsul.