Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am mostenit un loc de veci in Cimitirul Sf. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am mostenit un loc de veci in Cimitirul Sf. Gheorghe ...

Buna ziua. Am mostenit un loc de veci in Cimitirul Sf. Gheorghe din Pitesti. De unde as putea sa obtin contul bancar pentru a putea face plata taxei online pentru a nu ma mai deplasa pana la cimitir, (locuiesc in Bucuresti), deoarece casiera spune ca nu il stie si cati ani se poate intarzia cu plata taxei fara sa pierd locul de veci? Exista un termen limita de preschimbare a actului de concesiune in baza certificatului de mostenitor si unde anume se poate face?
Trebuie sa mergeti la Administratia cimitirelor din Pitesti pentru a incheie un act de concesiune pe numele dvs. ca mostenitor inainte de expirarea termenului de 25 de ani de concesiune anterioara.
La data prelungirii concesiunii pe numele dvs. aflati si contul, platiti din urma daca este cazul.
Locurile de veci nu se mostenesc, doar se concesioneaza pe minim 7 ani si maxim 25 de ani.
Va multumesc.