Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara , ce pot să fac in următoarea situație? ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara , ce pot să fac in următoarea situație? Am divorțat ...

Bună seara , ce pot să fac in următoarea situație? Am divorțat , am renunțat la câte un imobil fiecare , dar au rămas încă trei imobile. Problema mea este ca fosta sotie a luat toate actele din casa , inclusiv acte personale . Livret militar , diplome etc ., ce pot să fac sau ce este de făcut în această situație ? Multumesc anticipat pentru răspuns. O seară bună .
Puteți începe sa faceți demersuri pt a obține duplicate de pe actele respective.Sa i faceți plângere soției pt ca a sustras actele e dificil de dovedit și soluționarea va dura foarte mult.Mergeti la un av,povestiți situația vedeți ce variante sunt,o notificare către soție etcetc.