avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna la toată lumea . Am nevoie de sfatul dvs cum ar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna la toată lumea . Am nevoie de sfatul dvs cum ar trebui ...

Buna la toată lumea .
Am nevoie de sfatul dvs cum ar trebui sa procedez

Am primit donație teren de la fica mea
Ea a depus dosarul ptr autorizație de construire care a ieșit după ce deja sa făcut schimbarea de proprietar .
Ce ar fi de făcut în continuare ca eu sa fiu în legalitate.
Menționez ca am fost la notar și mia făcut
Ficamea o declarați în care ma împuternicite și a-mi da mie yoate drepturile și a autorizației etc .
De la primărie mi sa spus sa merg cu declarația notar la cartea gunciara și sa o duc acolo ce am primit de la notar
Eu șanț deja intabulat pe teren.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: SCA IONESCU & NOVAC , Avocat 23:31, 27 Noiembrie 2023
Dar unde apreciați ca nu ați fi în legalitate? Unde vedeți dvs o problema?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie pe un alt proprietar fairy_tooth89 fairy_tooth89 Buna ziua, Am nevoie de ajutorul dumneavoastra in acest sens, am primit mostenire de la parintii mei un teren intravilan. Inainte de a se dezbate mostenirea, ... (vezi toată discuția)
Imputernicire zsofika zsofika Buna ziua asi avea nevoie de un model de imputernicire pt eliberarea certificatul dr nastere.Multumesc frumos (vezi toată discuția)
Vanzarea unui proiect de casa si a constructiei incepute re.ne. re.ne. Buna ziua, poate ma ajutati si pe mine cu un sfat: am donat parintilor un teren pe care eram proprietar, dar incepusem sa-mi contruiesc o casa. Cum ar putea ... (vezi toată discuția)