Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Detin o vulcanizare ( I.F.) din anul 2013
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Detin o vulcanizare ( I.F.) din anul 2013

Detin o vulcanizare ( I.F.) din anul 2013,la care lucram cand avem disponibilitate eu care sunt pensionar, fiul meu care are contract de munca in alta parte si celalalt fiu care nu are contract de munca, platim taxe in sistem real, venitul pe an este in jur de 15000 lei/an. Ma intereseaza daca suntem obligati prin lege sa avem carte de munca la vulcanizarea acasta. Multumesc si astept cu interes raspunsul d-v.
george-neagu, moderator
Dacă cele trei persoane apar trecute în acordul de constituire semnat la înființarea IF și depus la Registrul comertului și lucrează acolo, nu trebuie contracte de munca.
george-neagu, moderator
Va multumesc pentru informatie .