Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... nu exista nici o institutie care sa stie domiciliul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

nu exista nici o institutie care sa stie domiciliul unui roman stabilit in Spania?

Sunt divortata de 1 an si jumatatae iar de cand s-a stabilit pensia lunara aceasta fiind de cca 32 luni de platit fostul sot nu a dat nici un semn evitatand sa vorbeasca cu mine.Nu sunt intereseata sa faca puscarie pentru ca e dreptul copilului(pensia alimentara)ci sa o plateasaca.
Ce pot face in acest caz deoarece nu stiu adresa lui ci doar tara unde domicileaza?
ii faceti plangere penala ca numai asa il va putea cauta politia.
sau ii puteti face actiune in instanta.

dvs ca simplu cetatean, nu veti obtine niciodata datele exacte ale lui, deoarece sunt confidentiale. de exemplu daca intrebati daca el este in tara X si ce adresa are, vi se raspunde ca da, este in aceasta tara dar nu vi se da adresa.