Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate ca asociatul unic sa semneze și sa pună ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate ca asociatul unic sa semneze și sa pună ștampila?

Se poate ca asociatul unic sa semneze și sa pună ștampila in locul administratorului pe documente?
george-neagu, moderator
O societate cu raspundere limitata este condusa de unul sau mai multi asociati, dar si administratori. Unul dintre asociati poate fi administrator. Toate drepturile si obligatiile administratorilor si asociatilor sunt prevazute in Actul constitutiv al societatii.