Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt nerezolvat, Doresc sa va prezint în 3 cuvinte o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt nerezolvat, Doresc sa va prezint în 3 cuvinte o situație cel ...

Bună ziua,

Doresc sa va prezint în 3 cuvinte o situație cel puțin bizara. Acum 2 ani mi-a fost furat telefonul. Autorul era identificabile foarte ușor după nr de înmatriculare al auto pe care îl conducea. Atât auto cât și fapta în sine au fost suprinse pe camere de supraveghere și duse ca proba la dosar. Au trecut 2 ani și nimic. Din câte știu după 3 ani fapta se prescrie. Ce pot face sa urgentez situația?
Buna ziua, trebuie sa formulati contestatie privind durata procesului iar instanta de judecata va stabili un termen in care urmarirea penala trebuie finalizata.