Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator de asociatie locatari Buna ziua ! ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator de asociatie locatari Buna ziua ! Administratorul ...

Administrator de asociatie locatari

Buna ziua !
Administratorul asociatiei de locatari are dreptul sa solicite copie dupa CI, copie dupa actele de proprietate ?

Doar președintele asociației de proprietari poate solicita în anumite situații ca proprietarii să facă dovada dreptului de proprietate, însă nici acesta nu poate solicita copii după actele doveditoare sau după CI.

volvera a scris:

Administrator de asociatie locatari

Buna ziua !
Administratorul asociatiei de locatari are dreptul sa solicite copie dupa CI, copie dupa actele de proprietate ?