Forum Discuţii juridice Executare silită Dublă poprire ANAF ANAF mi-a pus poprire pe cont, de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dublă poprire ANAF ANAF mi-a pus poprire pe cont, de unde mi-a ...

Dublă poprire ANAF

ANAF mi-a pus poprire pe cont, de unde mi-a reținut deja o sumnă, și a trimis concomitent și la locul de muncă înștiințare să îmi rețină direct și din salariu!
O întrebare este dacă e normal să primesc înștiințarea într-o zi de sâmbătă iar luni deja să mi se și blocheze contul iar adoua dacă este normal să mi se rețină banii și din cont și și din contabilitatea firmei unde lucrez, practic fiind vorba de două rețineri concomitent!

Mulțumesc!
Retinerile sunt pentru aceeasi datorie?
Da