avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua ,am o întrebare ,cum pot recupera permisul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua ,am o întrebare ,cum pot recupera permisul de conducere ...

Bună ziua ,am o întrebare ,cum pot recupera permisul de conducere suspendat din motive medicale,va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 05:38, 8 Decembrie 2023
Permisul nu e suspendat, ci retras, pentru ca ati fost declarat inapt medical. Exact in acelasi mod vi-l puteti recupera, daca examinarea medicala va concluziona ca sunteti apt.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum aflu daca mi s-a anulat permisul Costi Va Costi Va Cum pot afla dacă permisul predat la politie pentru o perioada de tratament dupa ce am fost instintat ca am fost declarat inapt medical , e anulat sau nu. ... (vezi toată discuția)
Inapt temporar pt. munca - cum se face incadrarea? hgabi hgabi La vizita medicala efectuata de un angajat la intoarcerea din concediu medical, acesta a fost declarat inapt temporar, timp de o luna, pana la recuperare. Cum ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am o întrebare: exista articol de lege care îmi interzice ... Cosmin6610 Cosmin6610 Buna ziua am o întrebare: Exista articol de lege care îmi interzice să conduc daca am o mana care am făcut operație la ea mai exact la cot și momentan o ... (vezi toată discuția)