Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua ,am o întrebare ,cum pot recupera permisul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua ,am o întrebare ,cum pot recupera permisul de conducere ...

Bună ziua ,am o întrebare ,cum pot recupera permisul de conducere suspendat din motive medicale,va mulțumesc.
Permisul nu e suspendat, ci retras, pentru ca ati fost declarat inapt medical. Exact in acelasi mod vi-l puteti recupera, daca examinarea medicala va concluziona ca sunteti apt.