Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, Urmeaza sa ma insor si doresc sa iau numele ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, Urmeaza sa ma insor si doresc sa iau numele de familie ...

Buna ziua,
Urmeaza sa ma insor si doresc sa iau numele de familie al sotiei. Stiu ca acest lucru implica schimbari de acte. Buletin, permis de conducere, pasaport. Ce vreau sa stiu e daca trebuie schimbat numele si pentru masina care e trecuta pe numele meu cat si asigurarea. Pentru aceste doua lucruri ar trebui sa schimb si acetele masinii si asigurarea ei?

Multumesc frumos! Toate cele bune.
Alexandru M Bogdan, utilizator
da, se schimba , Asigurarea ramane valabila, se modifica doar numele