avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua soțul meu vrea să achiziționeze o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua soțul meu vrea să achiziționeze o mașină din ...

Bună ziua soțul meu vrea să achiziționeze o mașină din Belgia prin împrumut bancar ,cei de acolo i-au spus ca trebuie să fac un act notarial prin care să zic ca nu am pretenții la ea în cazul unui divorț,asta ca să nu fiu nevoită să plec acolo .se poate face așa ceva? Multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 14:39, 9 Decembrie 2023
Împrumutul il face in Belgia, lucreaza acolo sau cum?
Nu, nu se poate asa ceva.


Da lucrează cu carte de muncă acolo
Nu semnati un astfel de act.
Personal, nu cred ca banca i-a impus asa ceva.
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Decembrie 2023
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cu intelegere, credit ipotecar AdrianaM AdrianaM Buna seara, am o intrebare, in ce masura poate o persoana care divorteaza si care a achizitionat un apartament in perioada casatoriei cu un credit ipotecar sa ... (vezi toată discuția)
Proprietatea masinii magda1 magda1 buna ziua mama mea a facut imprumut la banca credit de nevoi personale pe numele ei pentru a ne cumpara masina, eu si sotia mea.masina este cumparata pe ... (vezi toată discuția)
Partaj-intelegere- acte ? Sorin777 Sorin777 Va rog daca se poate un ajutor . Am divortat de sotia mea anul trecut. Avem un apartament achizitionat pe un credit bancar , doar jumatate din bani de la banca ... (vezi toată discuția)