Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua soțul meu vrea să achiziționeze o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua soțul meu vrea să achiziționeze o mașină din ...

Bună ziua soțul meu vrea să achiziționeze o mașină din Belgia prin împrumut bancar ,cei de acolo i-au spus ca trebuie să fac un act notarial prin care să zic ca nu am pretenții la ea în cazul unui divorț,asta ca să nu fiu nevoită să plec acolo .se poate face așa ceva? Multumesc
Împrumutul il face in Belgia, lucreaza acolo sau cum?
Nu, nu se poate asa ceva.

Da lucrează cu carte de muncă acolo
Nu semnati un astfel de act.
Personal, nu cred ca banca i-a impus asa ceva.
gi-jane2, moderator