Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua.Am o întrebare,se pot plăti salariile din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua.Am o întrebare,se pot plăti salariile din construcții ...

Bună ziua.Am o întrebare,se pot plăti salariile din construcții din convenția de la șomaj.Ma contrazic cu o persoana,eu zic ca trebuie plătit din activitatea de construcții,ea ca se poate și din convenție.Dvs ce părere aveți?
Conventia de la somaj pentru ce a fost incheiata?
Art 85,ptr persoane peste 45 ani la angajare,un ajutor din partea statului,care angajează peste 45 de ani!

Cornel Vasile a scris:

Conventia de la somaj pentru ce a fost incheiata?

In acest caz, salariul se va plati din subventie.
Cornel Vasile, Consilier juridic