avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua.Am o întrebare,se pot plăti salariile din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua.Am o întrebare,se pot plăti salariile din construcții ...

Bună ziua.Am o întrebare,se pot plăti salariile din construcții din convenția de la șomaj.Ma contrazic cu o persoana,eu zic ca trebuie plătit din activitatea de construcții,ea ca se poate și din convenție.Dvs ce părere aveți?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:26, 11 Decembrie 2023
Conventia de la somaj pentru ce a fost incheiata?
Art 85,ptr persoane peste 45 ani la angajare,un ajutor din partea statului,care angajează peste 45 de ani!

Cornel Vasile a scris:

Conventia de la somaj pentru ce a fost incheiata?

In acest caz, salariul se va plati din subventie.
Ultima modificare: Luni, 11 Decembrie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subventie pentru angajare persoana peste 45 ani adria05 adria05 Am vazut ca statul acorda subventii pe firmele care angajeaza persoane peste 45 ani.Intrebarea mea este aceste persoane trebuie sa fie in somaj sau este ... (vezi toată discuția)
Angajat pe baza de conventii lilicrin lilicrin Mai este valabila legea conform careia poti angaja o persoana pe conventie si parca primeai salariul pe un an pentru acea persoana daca indeplinea niste ... (vezi toată discuția)
Facilitati financiare angajator filipaurel filipaurel Ce avantaje financiare are un angajator,din partea statului, daca angajeaza un somer fara indemnizatie in virsta de 51 ani? (vezi toată discuția)