Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua.Cum pot sista pensia alimentara pentru unul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua.Cum pot sista pensia alimentara pentru unul din copii ...

Bună ziua.Cum pot sista pensia alimentara pentru unul din copii care este major de 3 luni si nu urmează nici un fel de învățământ ea plecand la mama ei in Belgia si lucrează acolo.Mentionez ca pensia alimentara se reține de catre firma.
daca hotararea prevede sa platiti pana la majorat trebuia sistata deja, daca prevede sa platiti pana la terminarea stidiilor, aveti 2 cai, convingeti copilul sa faca o adresa la societate sa scrie sa nu ii mai trimita pernsie ca nu urmeaza cursurile unui scoli, ori cereti sistarea in instanta, citandu-va copilul.
Anunțați firma în scris cf certificatului de naștere sa sisteze pensia.