Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Corectare document emis cu erori de o firma.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Corectare document emis cu erori de o firma.

Corectare document emis de o firma.
Caut reglementari privind modalitatile de corectare a unor documente emisr de catre o firma.
Practic cat daca si in ce conditii un document care contine erori emis de o firma cu 2 ani in urma poate fi corectat prin emiterea aceluias document, corectat, avand aceeasi data de emitere. Alternativa ar fi emiterea unui nou document, cu data curenta, care sa corecteze documentul eronat.
george-neagu, moderator
Cereti-le alt document dar asta va fi cu data curenta.