Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... buna ziua am primit o comunicare adresa de la ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

buna ziua am primit o comunicare adresa de la judecatorie in ...

buna ziua
am primit o comunicare adresa de la judecatorie in care imi cere o intampinare catre judecatorie in legatura cu orange Romania la cere am avut un abonam,ent si m-am portat la digi si ei au emis facturi in continuare dupa care am fost dat in judecata .Va rog sa-mi traamsm,iteti ce este de facut
Banuiesc ca ati fost chemat in instanta pentru neplata abonamentului si firma de telefonie a vandut creanta catre o firma si aceata v-a actionat in instanta...

Cel mai bun sfat ce il vad eu este sa consultati un avocat si acesta sa va indrume ce aveti de facut ( o varianta ar fi sa invocati prescriptia datoriei si asa scapati de datorie... dar, cum am spus, doar un avocat va poate indruma dupa ce vede dosarul)