Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea apartamentului ...

In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea apartamentului pentru ca a avut nevoie de un credit bancar.. A luat creditul si acum 3 ani l-a achitat. Acum am nevoie eu sa fac un credit in lei dar nu mai gasim cadastrul si intabularea. Ce pot face? Mai sunt valabile in cazul in care nu am facut nici o modificare in apartament? Trebuie sa le prezint anexa la contractul de casa. Am nevoie oare si de adresa bancii de inchidere a creditului fiicei mele? Va rog un raspuns urgent. Multumesc

Daniela50 a scris:

In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea apartamentului pentru ca a avut nevoie de un credit bancar.. A luat creditul si acum 3 ani l-a achitat. Acum am nevoie eu sa fac un credit in lei dar nu mai gasim cadastrul si intabularea. Ce pot face? Mai sunt valabile in cazul in care nu am facut nici o modificare in apartament? Trebuie sa le prezint anexa la contractul de casa. Am nevoie oare si de adresa bancii de inchidere a creditului fiicei mele? Va rog un raspuns urgent. Multumesc

Sunt pe cale sa rezolv problema. Din pacate am ratacit si contractul de casa. Am fost la ANCPI si imi vor da si contractul de casa si cadastrul si intabularea. Termenul ar fi de cca 10 zile iar costurile cam 300 lei. Voi rezolva asa si apoi vad unde mai trebuie sa legalizez contractul fiind vorba de anul 1978. Cadastrul si intabularea sunt aceleasi deoarece nu am facut nici o modificare la apartament care sa necesite altele noi.