avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea apartamentului ...

In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea apartamentului pentru ca a avut nevoie de un credit bancar.. A luat creditul si acum 3 ani l-a achitat. Acum am nevoie eu sa fac un credit in lei dar nu mai gasim cadastrul si intabularea. Ce pot face? Mai sunt valabile in cazul in care nu am facut nici o modificare in apartament? Trebuie sa le prezint anexa la contractul de casa. Am nevoie oare si de adresa bancii de inchidere a creditului fiicei mele? Va rog un raspuns urgent. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Daniela50 , utilizator 01:48, 27 Decembrie 2023


Daniela50 a scris:

In 2008 fiica mea a facut cadastrul si intabularea apartamentului pentru ca a avut nevoie de un credit bancar.. A luat creditul si acum 3 ani l-a achitat. Acum am nevoie eu sa fac un credit in lei dar nu mai gasim cadastrul si intabularea. Ce pot face? Mai sunt valabile in cazul in care nu am facut nici o modificare in apartament? Trebuie sa le prezint anexa la contractul de casa. Am nevoie oare si de adresa bancii de inchidere a creditului fiicei mele? Va rog un raspuns urgent. Multumesc




Sunt pe cale sa rezolv problema. Din pacate am ratacit si contractul de casa. Am fost la ANCPI si imi vor da si contractul de casa si cadastrul si intabularea. Termenul ar fi de cca 10 zile iar costurile cam 300 lei. Voi rezolva asa si apoi vad unde mai trebuie sa legalizez contractul fiind vorba de anul 1978. Cadastrul si intabularea sunt aceleasi deoarece nu am facut nici o modificare la apartament care sa necesite altele noi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire apartament lumifatu lumifatu Am impreuna cu sotul meu meu, in proprietate comuna, un apartament. Doresc sa i ramana fiicei noastre dar sotul meu are din prima casatorie, o fiica. Cum pot ... (vezi toată discuția)
Modificare cadastru ContSters223030 ContSters223030 In urma cu cca 3 luni am decis, sa iau un credit ipotecar de la banca, unde mi s-a cerut si cadastrul si intabularea apartamentului, obtinut prin mostenire de ... (vezi toată discuția)
Documente necesare cumparare casa NituC NituC Buna ziua , Eu si sotia ne-am hotarat sa ne cumparam o casa prin programul prima casa si am inteles ca pe langa avansul de 5 - 10 % pe care trebuie sa il ... (vezi toată discuția)