Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se da următoarea speță, contract de închiriere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se da următoarea speță, contract de închiriere apartament ...

Se da următoarea speță, contract de închiriere apartament pe 12 luni. După 1 luna de comun acord se face act adițional de prelungire contract cu încă 12 luni și modificare chirie.
Întrebarea este, sunt valabile clauzele și condițiile contractului de baza?
Dacă nu s-au schimbat prin actul adițional, da.