Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Semnat act de acord cu divortul la notar...apoi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Semnat act de acord cu divortul la notar...apoi rezgandire... suntem ambii de acord cu divorțul,după ...

Dacă am semnat la notar ca suntem ambii de acord cu divorțul,după cele 30 de zile date de notar pentru o eventuala împăcare și soțul se razgandeste-nu mai este de acord cu divortul-eu ,în cazul acesta ce mai pot face ?
Notarul public emite o încheiere de respingere a cererii de divorţ daca unul dintre soţi se prezintă în faţa notarului public la termenul de 30 de zile acordat şi declară că nu mai stăruie în cererea de divorţ.

In acest caz, va puteti adresa instantei de judecata cu o cerere de divort.
Cornel Vasile, Consilier juridic
În cazul în care dvs doriți sa divorțați va adresați instantei de judecata..
Din pacate, pierdeti banii pe care i-ati dat notarului. Mai departe, daca dvs vreti sa divortati, depuneti cerere la instanta, aici aveti nevoie de motive serioase
Mulțumesc frumos pentru răspuns