Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Daca masina proprietate personala a fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Daca masina proprietate personala a fost condusa de ...

Buna ziua,
Daca masina proprietate personala a fost condusa de o persoana care a trecut pe culoarea roșie a semaforului, nu stiu datele acelei persoane ca sa le comunic politiei ce se va intampla?
Am citit in lege ca voi plati intre 9 si 20 puncte amenda (pers. fizica) dar nu am inteles ce se intampla mai departe.
Politia continua investigatia pentru depistarea celui care a condus masina sau doar eu raman cu plata amenzii?
Veti ramane cu plata amenzii, daca nu comunicati numele acelei persoane.
Ceea ce e bine decât sa rămâneți fără permis ca ati trecut pe rosu.
Ar trebui modificata legislatia, si introdusa sanctiunea necomunicarii, in dependenta de sanctiunea faptei necomunicate.... atunci sa vezi cum apare si memoria, si tinerea de minte etc.

gi-jane2 a scris:

Ceea ce e bine decât sa rămâneți fără permis ca ati trecut pe rosu.