avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Daca masina proprietate personala a fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Daca masina proprietate personala a fost condusa de ...

Buna ziua,
Daca masina proprietate personala a fost condusa de o persoana care a trecut pe culoarea roșie a semaforului, nu stiu datele acelei persoane ca sa le comunic politiei ce se va intampla?
Am citit in lege ca voi plati intre 9 si 20 puncte amenda (pers. fizica) dar nu am inteles ce se intampla mai departe.
Politia continua investigatia pentru depistarea celui care a condus masina sau doar eu raman cu plata amenzii?
Cel mai recent răspuns: Grosu Anatolie , utilizator 03:05, 20 Decembrie 2023
Veti ramane cu plata amenzii, daca nu comunicati numele acelei persoane.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ceea ce e bine decât sa rămâneți fără permis ca ati trecut pe rosu.
Ar trebui modificata legislatia, si introdusa sanctiunea necomunicarii, in dependenta de sanctiunea faptei necomunicate.... atunci sa vezi cum apare si memoria, si tinerea de minte etc.

gi-jane2 a scris:

Ceea ce e bine decât sa rămâneți fără permis ca ati trecut pe rosu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nefurnizarea datelor soferului catre politie! codau.ciprian codau.ciprian Buna ziua, Daca masina proprietate personala a fost condusa de o persoana care depasit viteza legala si a incalcat linia continua si eu nu stiu datele acelei ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, daca am trecut pe culoare rosie a semaforului in ultima ... Mihaidavid56 Mihaidavid56 Buna ziua, daca am trecut pe culoare rosie a semaforului in ultima deoarece o masina imi obstructiona vederea catre semafor si nu am fost oprit de politie, ... (vezi toată discuția)
Contestare pv de contraventie, trecere pe culoarea rosie a semaforului. dorin94 dorin94 Buna ziua ! Am cateva intrebari legate de o contestatie a unui PV. Ieri seara, in jurul orei 20:50 asa cum a fost consemnat si in procesul verbal, am patruns ... (vezi toată discuția)