Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Dacă un salariat este retrogradat din ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Dacă un salariat este retrogradat din funcție, iar ...

Buna ziua. Dacă un salariat este retrogradat din funcție, iar el iși ia concediu medical după luarea la cunoștință a deciziei de retrogradare și intră în concediu medical, perioada de retrogradare de când își face efectul, de la data luării la cunoștință a salariatului sau de la revenirea acestuia din conecdiu medical?
Multumesc .
Perioada de retrogradare isi produce efecte de la data mentionata in decizia de sanctionare ..
Deci salariatul iși poate lua concediu medical pe perioada retrogradării, fără ca aceasta să se prelungească cu perioada concediului medical ?
Se va prelungi, potrivit art.49 alin.6 C.mun.
Vă mulțumesc frumos!