avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, Am o vecina a carui sot a murit in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, Am o vecina a carui sot a murit in noiembrie si intrebarea ...

Buna seara, Am o vecina a carui sot a murit in noiembrie si intrebarea ei este in cat imp poate sa depuna actele pentru a vedea daca jumatate din pensia sotului e mai mare ca si pensia ei
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:26, 26 Decembrie 2023
Nu exista nicio limitare de timp.
Poate sa depuna oricand doreste.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de urmas pentru sotul supravietuitor marinica73 marinica73 Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea problema, doresc sa stiu daca soacra mea in varsta de 56 de ani poate beneficia de pensie de urmas in urma decesului ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, numele meu este costin si as avea nevoie de consultatie ... everpool everpool Buna ziua, Numele meu este Costin si as avea nevoie de consultatie de specialitate si eventual sa angajez un aparator. Problema cu care ma confrunt desi la ... (vezi toată discuția)
Divort+copil+bunuri+impotrivire lex2dor lex2dor Buna ziua, Sunt intr-o situatie foarte delicata. De ceva timp viata alaturi de sotia mea este un calvar. As dori sa divortez, dar stiu sigur ca nu doreste ... (vezi toată discuția)