Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, am fost căsătorită, am divorțat la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, am fost căsătorită, am divorțat la înțelegere ...

Bună seara, am fost căsătorită, am divorțat la înțelegere la notar. In timpul căsătoriei am cumpărat o casă împreună prin programul,, prima casă,, pe care am plătit -o și o plătesc doar eu in continuare.Nu am făcut partajul pentru că el nu vrea. Avem împreună un copil, dar el mai are încă doi din alta căsătorie. De când ne-am căsătorit,de 6 ani ,el a stat acasă doar preț de 1 an. Acum nu mai locuiește cu mine,dar când vrea el, vine să vadă copilul. Tot ce este in casă,energie,tv, reparații,plătesc doar eu. Nu vad rostul, plătesc doar eu casa ,suntem despărțiți, dar are și el drept la casă. Ce pot face sa fie casa doar a mea și a băiatului meu. Mulțumesc!
Partajul este singura soluție, amiabil la notar sau în instanta. Cota de contribuție exclusiva sau oricum majoritara pt dvs, urmând a i plăti o sulta
Partaj. Acord de mediere, la notar sau in instanta