avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu am mostenitori. Doresc sa las unei prietene un loc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu am mostenitori. Doresc sa las unei prietene un loc de veci ...

Nu am mostenitori. Doresc sa las unei prietene un loc de veci (printre altele), prin testament cu clauza de inmormantare. Cum ma pot asigura ca va respecta clauza, la momentul decesului meu? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 07:28, 21 Decembrie 2023
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu puteti fiindca in acel moment veti fi decedat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Alegeți-vă un beneficiar al testamentului care crede în Dumnezeu.
Ultima modificare: Joi, 21 Decembrie 2023
romascanu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire loc de veci Carmen Dumitrescu Carmen Dumitrescu Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema...in anul 1995 sotul meu a primit printr-un testament un loc de veci(la acea vreme,era singura posibilitate de a ... (vezi toată discuția)
Clauza act donatie loc de veci andreeaa13 andreeaa13 Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea speta: X a donat un loc de veci catre Y, cu clauza ca X sa fie ingropat acolo. Intre timp, Y a decedat, ... (vezi toată discuția)
Deces persoana fără aparținători legali si fără testament Sofia Gas Sofia Gas Buna ziua, Va rog sa mă ajutați cu o recomandare pentru următoarea situație. Decedatul este pensionar, nu are aparținători si nu a lăsat testament. ... (vezi toată discuția)