Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu am mostenitori. Doresc sa las unei prietene un loc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu am mostenitori. Doresc sa las unei prietene un loc de veci ...

Nu am mostenitori. Doresc sa las unei prietene un loc de veci (printre altele), prin testament cu clauza de inmormantare. Cum ma pot asigura ca va respecta clauza, la momentul decesului meu? Va multumesc.
nu puteti fiindca in acel moment veti fi decedat
Alegeți-vă un beneficiar al testamentului care crede în Dumnezeu.
romascanu, moderator