Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate refuza demisia?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate refuza demisia?

Buna seara, Sunt responsabil CEAC (Comisia de evaluare si asigurare a calitatii) in scoala. Intentionez sa demisionez din aceasta functie. Va rog sa imi spuneti daca demisia poate fi refuzata sau neacceptata de catre conducerea scolii. Multumesc,
In cazul dvs, prin demisie se intelege actul unilateral de vointa comunica institutiei privind incetarea mandatului de responsabil CEAC.

In speta, ar trebui citit regulamentul de funcționare al comisiei, conditiile de schimbare a membrilor.