avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA ZIUA. AS VREA SA INTREB SUCCESIUNEA SE FACE IN ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA ZIUA. AS VREA SA INTREB SUCCESIUNEA SE FACE IN ORASUL DE ...

BUNA ZIUA.
AS VREA SA INTREB SUCCESIUNEA SE FACE IN ORASUL DE UNDE APARTINE BUNUL SAU POTI FACE IN ALT ORAS DIN TARA?
VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 19:37, 22 Decembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În orașul unde a avut ultimul domiciliu din buletin decedatul. O sa primiți în maxim 6 luni de la deces înștiințare de la notarul la care veți fi repartizați.
Ultima modificare: Vineri, 22 Decembrie 2023
george-neagu, moderator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu o sa primiți nimic. Nu asteptati sa va cheme notarul, ca o sa asteptati mult si bine. Va adresați dvs unui birou notarial competent.
TITLU DE PROPRIETATE SUNT EU SI MAMA DECEDATA, DE MULTI ANI.SA INTELELEG SA DEPUN ACTELE LA NOTAR IN ORASUL DE UNDE APARTINE BUNUL,VOIAM SA STIU DACA POT FACE IN ALT ORAS UNDE LOCUIESC. MULTUMESC
Ultima modificare: Vineri, 22 Decembrie 2023
dama cu flori, utilizator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu!
Dezbaterea succesiunii se face la ultimul domiciliu al defunctului
Citiți certificatul de deces, la rubrica "domiciliu". Acolo veți dezbate moștenirea.
Nu are nicio importanta unde sunt bunurile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare karcsika1958 karcsika1958 Pentru dezbaterea o succesiune,,ex ramase pentru teren agricol cu vegetatie forestiere si este numai act de mana de contract vanzare cumparare,Se pot dezbate ... (vezi toată discuția)
Probleme in stabilirea unei succesiuni datorita neconcordantei numelor intre succesori mostenitorul_76 mostenitorul_76 Datele problemei: - avem un titlu de proprietate (teren) pe care sunt trei proprietari: xxxxghe Victoria, xxxxghe Aurel, xxxxghe Ioan (mama Victoria si 2 copii ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea succesiunii apeiron2 apeiron2 Revin cu o intrebare. Dupa ce mi-ati raspuns cu procedura incasarii ultimei pensii , fapt pentru care va multumesc mult, mai am o intrebare . Am fost la ... (vezi toată discuția)