Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BUNA ZIUA. AS VREA SA INTREB SUCCESIUNEA SE FACE IN ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BUNA ZIUA. AS VREA SA INTREB SUCCESIUNEA SE FACE IN ORASUL DE ...

BUNA ZIUA.
AS VREA SA INTREB SUCCESIUNEA SE FACE IN ORASUL DE UNDE APARTINE BUNUL SAU POTI FACE IN ALT ORAS DIN TARA?
VA MULTUMESC ANTICIPAT.
În orașul unde a avut ultimul domiciliu din buletin decedatul. O sa primiți în maxim 6 luni de la deces înștiințare de la notarul la care veți fi repartizați.
george-neagu, moderator
Nu o sa primiți nimic. Nu asteptati sa va cheme notarul, ca o sa asteptati mult si bine. Va adresați dvs unui birou notarial competent.
TITLU DE PROPRIETATE SUNT EU SI MAMA DECEDATA, DE MULTI ANI.SA INTELELEG SA DEPUN ACTELE LA NOTAR IN ORASUL DE UNDE APARTINE BUNUL,VOIAM SA STIU DACA POT FACE IN ALT ORAS UNDE LOCUIESC. MULTUMESC
dama cu flori, utilizator
Nu!
Dezbaterea succesiunii se face la ultimul domiciliu al defunctului
Citiți certificatul de deces, la rubrica "domiciliu". Acolo veți dezbate moștenirea.
Nu are nicio importanta unde sunt bunurile.