Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca o femeie este născută la data de 1 mai 1964 in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca o femeie este născută la data de 1 mai 1964 in Baia Mare, ...

Daca o femeie este născută la data de 1 mai 1964 in Baia Mare, este în câmpul muncii neîntrerupt din 1987, poate sa beneficieze de legea Zoicas,pensie anticipata,și să se pensioneze până la data de 1 septembrie 2024, până când aceasta lege este valabila?
Mai 1964 Ianuarie 2027 62/8 33/8
Anexa 5 spune ca la 60 ani si 8 luni(01/01/2025) aveati dreptul la reducerea de 2 ani pentru poluare.
La acel moment nu va mai fi prevedere legala pentru a mai beneficia de aceasta reducere.
Mulțumesc mult pentru răspuns. Așa credeam și eu,doar că persoana se încăpățânează că poate. Un an nou fericit va doresc. La mulți ani!
Sanatate!
Craciun fericit!