avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1239 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara,as dori sa știu dacă o perioada de 4 ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara,as dori sa știu dacă o perioada de 4 ani lucrata ...

Buna seara,as dori sa știu dacă o perioada de 4 ani lucrata cu ctr de munca de 4 ore ca pensionara grad 3 de invaliditate se poate adăuga ca stagiu de cotizare în asa fel încât sa pot beneficia de pensie de invaliditate NEREVIZUIBILA.Mentionez ca sunt născută pe 01.04..1966 și la data pensionarii grad 3 am avutv31 ani și 9 luni.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:26, 28 Decembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se adauga in plus , intrucat in aceeasi perioada aveti si stagiu de cotizare ca pensionar ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara,sunt nascuta pe 01.04.1966 pensionara de grad 3 invaliditate ... Marilena Stirbu Marilena Stirbu Buna seara,sunt nascuta pe 01.04.1966 pensionara de grad 3 invaliditate de 6 ani ,cu 31 ani și 9 luni pe decizia de pensionare +4 ani lucrați cu ctr de 4 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt pensionara grad 3 invaliditate născută la data ... Marilena Stirbu Marilena Stirbu Buna ziua,sunt pensionara grad3 invaliditate născută la data de 01.04.1966, am 31 de ani si 9 luni stagiu de cotizare la data ieșirii la pensie de ... (vezi toată discuția)
Reducerea varstei de pensionare doru54 doru54 Buna ziua Va rog frumos sa-mi raspundeti si mie la 2 intrebari: 1) cu cat se reduce varsta de pensioare daca am in decizie 9 ani.5 luni si 10 zile lucrati ... (vezi toată discuția)