Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizitare minor Bună seara, am o hotărâre ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizitare minor Bună seara, am o hotărâre definitiva ...

Program vizitare minor
Bună seara, am o hotărâre definitiva în care scrie ca minorul va petrece Revelionul cu tatăl sau în anii impari.
La ce perioada se refera "Revelionul"? Cât timp am voie sa îl țin la mine fără alte complicații?
Copilul este la peste 200 km distanta de mine, iar mama lui îmi zice sa îl iau pe data de 31 decembrie și sa îl duc înapoi pe data de 1 ianuarie și ma amenință cu plângere penala dacă nu fac ca ea.
Mulțumesc anticipat!
O sa il aduceti pe 2.
Mulțumesc!

gi-jane2 a scris:

O sa il aduceti pe 2.