avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizitare minor Bună seara, am o hotărâre ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizitare minor Bună seara, am o hotărâre definitiva ...

Program vizitare minor
Bună seara, am o hotărâre definitiva în care scrie ca minorul va petrece Revelionul cu tatăl sau în anii impari.
La ce perioada se refera "Revelionul"? Cât timp am voie sa îl țin la mine fără alte complicații?
Copilul este la peste 200 km distanta de mine, iar mama lui îmi zice sa îl iau pe data de 31 decembrie și sa îl duc înapoi pe data de 1 ianuarie și ma amenință cu plângere penala dacă nu fac ca ea.
Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Sergiugabor , utilizator 22:21, 28 Decembrie 2023
O sa il aduceti pe 2.
Mulțumesc!

gi-jane2 a scris:

O sa il aduceti pe 2.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program vizita revelion listan listan Buna ziua, Programul de vizita stabilit de tribunal in urma divortului contine si paragraful de mai jos. Doresc sa stiu cand ar trebui sa duc copilul la ... (vezi toată discuția)
Program vizitare minor. bună seara, va rog sa ma ajutați în ... dani el dani el Program vizitare minor. Bună seara, va rog sa ma ajutați în următoarea problema: In urma hotărârii judecătorești, copilul va petrece cu mine ... (vezi toată discuția)
Interpretare a hotararii privind program vizita minor Monica_1983 Monica_1983 Fostul sot are voie sa petreaca cu copilul in perioada vacantei scolare de iarna in an impar in prima decada la domiciliul paratului iar in an par in a doua ... (vezi toată discuția)