Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, dacă am permisul retras din motive ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, dacă am permisul retras din motive medicale, pot ...

Bună ziua, dacă am permisul retras din motive medicale, pot face din nou scoala de soferi ? Știu ca în mod normal permisul se redobandeste cu certificat medico legal care sa stabilească dacă sunt apt sau nu, dar cei de la iml țin cazul la naftalina deja de 1 an. Ma interesează doar dacă pot face din nou scoala de soferi în condițiile date
Numai dacă obțineți apt pe fisa medicala, în funcție de motivul suspendării.