Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pe terenul meu se află bazinul de apa a câteva ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pe terenul meu se află bazinul de apa a câteva familii caree ...

Pe terenul meu se află bazinul de apa a câteva familii care se pot racorda și la rețeaua taxabila. Pot demola bazinul întrucât eu nu l pot folosi și urmează să construiesc în zona ?
Amalia dinu, utilizator
Nu puteti demola ceva ce nu va apartine.Daca e pe terenul dvs. inseamna ca v-ati dat acordul,altfel nu aveau cum sa construiasca acel bazin.Daca a-ti cumparat terenul cu bazinul deja construit,atunci puteti cere demolarea.Mergeti la primarie sa va rezolvati problema.