avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Modificare program vizitare copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Modificare program vizitare copii

Buna ziua si la multi ani!
Modificare program vizitare copii

Prin acordul partilor: se pot face la notar modificari la un program de vizitare stabilit de instanta? Sau se poate renunta la programul stabilit de instanta si intocmit ulterior un alt program de vizitare?

Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2024
End3r, utilizator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 21:35, 4 Ianuarie 2024
Modificarea programului de vizita stabilit de instanta de judecata se poate face doar pe cale judecatoreasca.
Dacă și mama copiilor este de acord atunci puteți avea împreună același avocat pentru a reduce costurile.
Mergeți împreună la un avocat și discutați aceste aspecte juridice.
Multumesc pentru raspuns!
Notarul nu are competenta pe reglementarea relatiilor parentale dincolo de momentul divortului, chiar daca in practca unii notari intocmesc astfel de acte, insa sunt probleme de legalitate cu acestea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divorț amiabil la notar vs. divort amiabil în instanță lilianmarius lilianmarius Divorț amiabil la notar vs. Divort amiabil în instanță Bună ziua! Soția mea împreună cu care am un copil minor de 2 ani și 10 luni vrea sa ... (vezi toată discuția)
Divort daniella28 daniella28 buna ziua,sotul meu a depus anul trecut actele de divort,pana azi nici primul termen nu a fost.vreau sa stiu,cu actele depuse acum am mai putea sa facem divort ... (vezi toată discuția)
Acord de mediere stabilire domiciliu minor roxanazima roxanazima Buna ziua,am incheiat un contract de mediere,ca subiect stabilirea domiciliului a unui minor,ulterior sa depus la tribunal un dosar,( sa dat un termen dar sa ... (vezi toată discuția)