Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Modificare program vizitare copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Modificare program vizitare copii

Buna ziua si la multi ani!
Modificare program vizitare copii

Prin acordul partilor: se pot face la notar modificari la un program de vizitare stabilit de instanta? Sau se poate renunta la programul stabilit de instanta si intocmit ulterior un alt program de vizitare?

Multumesc anticipat!
End3r, utilizator
Modificarea programului de vizita stabilit de instanta de judecata se poate face doar pe cale judecatoreasca.
Dacă și mama copiilor este de acord atunci puteți avea împreună același avocat pentru a reduce costurile.
Mergeți împreună la un avocat și discutați aceste aspecte juridice.
Multumesc pentru raspuns!
Notarul nu are competenta pe reglementarea relatiilor parentale dincolo de momentul divortului, chiar daca in practca unii notari intocmesc astfel de acte, insa sunt probleme de legalitate cu acestea.