Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ACCIDENT RUTIER Bună ziua, Dacă am pierdut ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ACCIDENT RUTIER Bună ziua, Dacă am pierdut controlul volanului mașinii și ...

Bună ziua,
Dacă am pierdut controlul volanului mașinii și am ieșit de pe sosea, pe contrasens și masina s a lovit de un parapet. Eu fiind singura în masina si singura persoana vătămată...fără alte persoane rănite sau mașini accidentate...si dupa accident am plecat singura la spital, iar politia a fost anunțată după ce am făcut investigațiile la spital...cat este de grav?
Veti ramane fără permis probabil și veți suporta pagubele...cu masina, cu parapetul, cu investigațiile, ca asigurarea medicala nu acoperă
Da, am înțeles ca permisul ca fi reținut oe perioada soluționării dosarului penal. Dacă as fi anunțat imediat politia fără sa ma duc la spital înainte, se schimba ceva?
Nu, nimic.