avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Din noua lege a pensiilor,360/24 ,nu rezulta daca : 1. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Din noua lege a pensiilor,360/24 ,nu rezulta daca : 1. Se ia ...

Din noua lege a pensiilor,360/24 ,nu rezulta daca :
1. Se ia in calcul, la punctele de stabilitate si stagiul asimilat(facultate+armata)
2. Se iau in calcul si punctele obtinute in perioadele contributive ,lucrate si dupa iesirea la pensie pentru limita de varsta.
Va rog,daca se poate ,sa ma lamuriti pentru ca eu nu am reusit!
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:39, 7 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1 si 2-Nu se acorda puncte de stabilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am primit decizia de pensionare pe l 263. in viitoarea decizie ... daniel cucu daniel cucu Am primit Decizia de pensionare pe L 263. In viitoarea decizie pe L 360 voi primi ceva puncte in plus pentru 4 ani facultate +9 luni armata ? Nu am puncte de ... (vezi toată discuția)
Si in legea 263/2010 si in legea 360/2023 la art.14 alin (1) ... goplanet goplanet si in legea 263/2010 si in legea 360/2023 la art.14 alin (1) scrie - In sistemul public de pensii sunt considerate perioade asimilate acele perioade in care ... (vezi toată discuția)
Referitor la recalcularea pensiei conform legii 360/2023: 1. ... Sonia Herman Sonia Herman Referitor la recalcularea pensiei conform legii 360/2023: 1. Cum se ia în considerare perioada lucrată în clasa de muncă II (am lucrat 19 ani și 7 ... (vezi toată discuția)