avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Pot face o noua fisa de post fara act ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Pot face o noua fisa de post fara act aditional la ...

Buna ziua,
Pot face o noua fisa de post fara act aditional la cim? Fara schimbare de functie ?
Persoana este inspector resurse umane si mai nou are si atributii pe partea de salarizare si revisal
cum pot intocmi fisa de post astfel incat sa fie corecta legal?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:35, 10 Ianuarie 2024
Nici nu trebuie intocmita o noua fisa a postului , se poate emite doar o decizie cu noile atributii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare si resurse umane in acelasi timp la bugetari adrian_st adrian_st Buna ziua! Am urmatoarea speta. In urma cu ceva ani, in baza unui concurs, am fost incadrat la o INSTITUTIE BUGETARA, ca economist salarizare, in principal, ... (vezi toată discuția)
Cum e corect? Posidonia Posidonia Sunt inspector HR la o autoritate nationala.Am primit o Decizie prin care primesc integral atributiile unui post ramas vacant la Administrativ, care implica si ... (vezi toată discuția)
Obligativitate angajare inspector resurse umane roxana69 roxana69 Este obligatoriu ca firmele sa aiba angajat un inspector resurse umane pt transmitere REVISAL sau poate si administratorul sa faca acest lucru? (vezi toată discuția)