Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua , poprirea pe CNP este valabila doar pe ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua , poprirea pe CNP este valabila doar pe teritoriul ...

Buna ziua , poprirea pe CNP este valabila doar pe teritoriul Romaniei ? sau pe tot cuprinsul UE ? cat trebuie sa opreasca executorul din salariu avand in vedere ca este singura sursa de venit , daca vom lucra pe teritoriul Romania ?
1/3, daca e vb de doar un titlu executoriu
si poprirea este valabila doar in Romania ?
da. Daca va incasati banii in conturi care nu sunt la bancile din Romania, nu va poate executa.
gi-jane2, moderator